צו חיפוש (הוטל נגדך צו חיפוש? )

צו חיפוש הנו טופס עליו מוטבעת חתימת שופט וחותמת בית המשפט בו הוצא הצו. צו חיפוש מהווה אפוא "אישור כניסה" של שוטר, חוקר מטעם רשות המדינה (ואף לאדם פרטי) אל תוך תחום מוגדר כגון בית פרטי, עסק או כל מקום אחר. בעת ביצוע צו מעצר וחיפוש, עלולים המחפשים לזרוע הרס במקום החיפוש אם הדבר יידרש לצורך אפקטיביות החיפוש. לעיתים אף אם תוך כדי החיפוש נגרם נזק לרכוש, לא ניתן לדרוש מן המחפשים השבת המצב לקדמותו או לתבוע את המדינה בפיצוי הנזק. אולם, אם יתגלה כי צו החיפוש הנו בלתי חוקי, ניתן להתנגד לביצוע החיפוש בכוח, אולם, הניסיון מלמדנו כי זהו הימור אשר לא מומלץ להסתכן בגינו, שכן אם יתברר כי צו החיפוש ניתן כדין, עלול המתנגד בכוח למצוא עצמו עצור בחשד לתקיפת שוטרים ו/או הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.

Sniffing dog chceking luggage
החוק מסמיך את בית המשפט להוציא צו חיפוש על פי בקשה אשר מוגשת אליו. במובחן מדיונים פליליים רגילים, המתקיימים במעמד שני הצדדים, דיון בבקשה להטלת צו חיפוש ניתן, במרבית המקרים בנוכחות חוקר המשטרה בלבד, מבלי שהחשוד שוטח את התנגדותו כנגד הטלת צו החיפוש המוטל כנגדו. הדבר למראית עין נראה בלתי הוגן אך קיים היגיון בדבר, שכן, אילו ידע החשוד כי הולכים לבצע חיפוש בביתו ו/או צו חיפוש עומד להינתן כנגדו, ניצבת בפניו אפשרות להעלים ראיות או להימלט מאימת הדין. מאידך, שופטים נעתרים, חדשות לבקרים, לבקשת המשטרה להוצאת צו חיפוש אף מבלי שהונחה בפניהם תשתית ראיתית לכאורית המוכיחה כי קיים חשד כנגד החשוד אשר מצדיק הוצאת צו חיפוש. למעשה בית המשפט מהווה "חותמת גומי" לבקשות להוצאת צו חיפוש ובכך מאפשר חדירה לתחומי הפרט מבלי שנבדק הצורך וההצדקה בהוצאת צו החיפוש.
עורך דין פלילי יכול להוות לך עזר רב במצב הנ"ל

סיוע משפטי ע"י עורך דין פלילי

אם הנך זקוק לסיוע או לייצוג בתחום זה, למשרדה של עורכת הדין אורית חיון הידע, הניסיון המקצועיות והמומחיות לייצג ולטפל בעניינך. משרד עורכי דין אורית חיון הננו משרד הקיים מזה למעלה מ-14 שנה ומתמחה במשפט פלילי, ייצוג קורבנות עבירה, משפט צבאי, וזכויות האזרח. לעורכת הדין אורית חיון תקדימים משפטיים רבים בבתי המשפט השונים בארץ ובבית המשפט העליון.
עורכת הדין אורית חיון טיפלה ומטפלת בתיקים מורכבים וגדולים בעלי סוגיות משפטיות סבוכות ונוהגת להתייחס בכובד ראש ובמקצועיות לכל תיק ותיק. עורכת הדין אורית חיון בעלת תואר שני במשפטים, בעלת מומחיות במשפט פלילי, עבדה בפרקליטות ובתפקידים ציבוריים נוספים.

עורכת הדין אורית חיון וצוות משרדה, בעלי ידע משפטי רב ויכולים לפתור, לסייע ולייצג בתחום הפלילי, תוך מקצועיות רגישות ויעילות על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור לקוחות המשרד.

* הערה- בכל מקום באתר זה בכלל ובדף זה בפרט שנכתב בלשון נקבה או זכר הכוונה הנה לשני המינים.

לחץ כאן ליצירת קשר עם אורית חיון – צו חיפוש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן