ייעוץ ישראלים בחו"ל

עו״ד אורית חיון

ייעוץ וייצוג ישראלים בחו"ל בשיתוף פעולה עם מגנוס שירותי חילוץ וסיוע בע"מ

המחלקה המשפטית בראשותה של עורכת הדין אורית חיון, מטפלת במקרים בהם מטיילים ישראלים נתקלים בבעיה משפטית במדינה זרה. מערכות החוק והצדק במדינות המתפתחות בדרום ומרכז אמריקה ובמזרח שונות מאד מהמערכות המוכרות לנו. לעיתים עניין פשוט יכול להוביל למעצר ואף לתקופת מאסר ממושכת.

פסל החירות

מנסיוננו, הטיפול בהסתבכות עם שלטונות החוק צריך להיעשות בהקדם האפשרי, בטווח של בין 24-48 שעות מתחילת האירוע וזאת על מנת לעצור את העניין ברמה המקומית לפני שהוא מגיע למוסדות האכיפה הרשמיים. לכן אנו ממליצים בכל מקרה להתקשר מיידית למוקד החירום של מגנוס על מנת לבדוק את הנושא משפטית ולטפל בו כשהוא עדיין הפיך.

אנו רואים במשפחות המטיילים חלק בלתי נפרד משרשרת הטיפול ופועלים על מנת לספק להן את כל המידע בזמן אמת ותוך שקיפות מלאה.

מענה לצורך המשפטי:

המחלקה המשפטית עובדת עם עורכי הדין המקומיים הטובים והאמינים ביותר, עם מנגנוני משרד החוץ ועם אנשי הקהילות היהודיות בארצות היעד, באופן המבטיח יצוג משפטי הולם, ככל הניתן ללקוח.

תמיכה וליווי:

בנוסף לסיוע המשפטי אנו דואגים לצרכיו הפיזיים של העצור כגון מזון, לינה ותנאי מעצר/מאסר. צרכים אשר במדינות רבות מסופקים ברמה נמוכה מאד ודורשים תשלום וטיפול כדי להסדירם. כמו כן אנו דואגים לעזרה וסיוע נפשי למטייל ולבני משפחתו בארץ.

לקוח:

כל אדם אשר הסתבך עם החוק בין אם הנו מטייל לאחר שירות צבאי, איש עסקים ישראלי או אזרח מדינה זרה, השירות המשפטי של מגנוס איתור חילוץ והצלה מיועד לכולם.

תהליך הייעוץ והסיוע המשפטי הניתן:

 1. קבלת פניה במוקד מגנוס אודות הבעיה המשפטית ועדכון המחלקה המשפטית בראשותה של עו"ד אורית חיון.
 2. הדסק המבצעי במגנוס מיידע את משרד החוץ ומקבל את המידע הרלוונטי מהקונסוליה הישראלית ומאנשי הקשר המקומיים של מגנוס בארץ היעד.
 3. המחלקה המשפטית נכנסת לעבודה מיידית. עורכי הדין אוספים מידע אודות האירוע ופרטי האישום מבני המשפחה, מחבריו של הנאשם ובמידת האפשר מהנאשם וממקורות מקומיים.
 4. המחלקה המשפטית מעבירה הוראות ברורות לנאשם באופן ישיר או דרך עו"ד מקומי כיצד לנהוג ומה בדיוק לומר בחקירות.
 5. המחלקה המשפטית יוצרת קשר עם מנגנוני אכיפת החוק ואנשי הקשר המקומיים על מנת לנסות ולארגן שחרור מהיר.
 6. המחלקה המשפטית מלווה את התהליך המשפטי תוך קבלת פרוטוקולים מהדיונים בבית המשפט, כתבי אישום ובקשות למעצר ותרגומם לעברית. המחלקה אף מעדכנת בדבר מועדי הדיון הצפויים והשתלשלות ההליך המשפטי.

במקרים סבוכים משפטית:

 1. המחלקה המשפטית מגייסת באופן מיידי עו"ד מקומי רציני ואמין, ומתורגמן, במידת הצורך, ודואגת ליעוץ ראשוני וביקור מיידי של הלקוח הנתון במצוקה.
 2. צוות המחלקה המשפטית נוסע לארץ היעד על מנת לקבל את כל חומרי החקירה ולהנחות את העו"ד המקומי ולפעול עמו בשיתוף פעולה מלא והדוק.
 3. צוות המחלקה המשפטית דואג לקבל אישור כניסה לבית המעצר/בית סוהר על מנת להפגש עם הלקוח ולהעניק לו הנחיות משפטיות ותמיכה נפשית וכן לבדוק כיצד ניתן להיטיב את תנאי מעצרו ו/או מאסרו.
 4. צוות המחלקה המשפטית נפגש עם קונסול ישראל במדינת היעד, עם אנשי מפתח בקהילה היהודית ועם אנשי חב"ד המקומיים על מנת לייצר שגרה בה הלקוח יזכה לביקורים ותמיכה שוטפת.
 5. צוות המחלקה המשפטית דואג לגייס איש קשר מקומי אשר יהיה אחראי להעביר אוכל ולדאוג לצרכיו של הלקוח על פי המקובל בארץ היעד.
 6. אנשי המחלקה המשפטית עוקבים אחר ההליך המשפטי ונמצאים בקשר רצוף עם עורך הדין המקומי שנבחר. הטיפול המשפטי אינו מסתיים עם חזרת הצוות ארצה, אלא הצוות מקבל דיווח שוטף מכל דיון משפטי בבית המשפטונותן הנחיות משפטיות בכל שלב תוך תרגום התיק המשפטי והשאלות לעברית על מנת להקל עלהלקוח ובנימשפחתו.
 7. במידת הצורך, אנשי המחלקה דואגים לכתיבה ולתרגום מקצועי של מסמכים רפואיים או אחרים הנדרשים לצורך טיפול בתיק.
 8. צוות המחלקה המשפטית מנתח את החומר המשפטי לעומק תוך לימוד והסבר החוק המקומי ותקדימים ופועל עם עורך הדין המקומי להשגת תוצאה משפטית טובה ביותר בכל האמצעים הפתוחים עבור הלקוח.
 9. צוות המחלקה המשפטית דואג להסדרת תנאי מעצר/מאסר נוחים, מלווה את הלקוח בבעיות השוטפות במהלך המעצר/מאסר, בעיות אישיות, חברתיות, משפטיות ורפואיות ודואג לקשר רציף בינו ובין משפחתו.
 10. צוות המחלקה המשפטית אף דואג להליכי בקשת חנינה הן משפטית והן מול גורמים פוליטיים.
 11. הצוות המשפטי דואג לטיפול ביחסי ציבור ושימוש בתקשורת בינלאומית וישראלית לקידום השחרור של הלקוח.
 12. במקרים מתאימים, דואגת המחלקה המשפטית להליכי ערעור וקיצור העונש.

אודות המחלקה המשפטית

בראש המחלקה המשפטית עומדת עו"ד אורית חיון, עו"ד ותיקה ומנוסה העוסקת מזה שנים רבות בתחום הפלילי ובייצוג לקוחות בארץ ובחו"ל.

משרדה של עו"ד חיון הוקם בשנת 1996 לאחר סיום התמחותה בפרקליטות מחוז תל אביב- פלילי. עו"ד חיון הנה בעלת תואר שני במשפטים מאוניברסטת בר-אילן עם התמחות במשפט הפלילי.

לעו"ד חיון וצוות משרדה נסיון רב בייצוג נאשמים בתיקים פליליים סבוכים ומורכבים אשר רבים מהם כוסו בהרחבה בכל כלי התקשורת.

בנוסף, לעו"ד חיון ולצוות המחלקה המשפטית נסיון רב שנים בייצוג וסיוע לעצורים ונאשמים בכל רחבי העולם, הן במדינות מערביות כגון צרפת, ארה"ב, טורקיה וכלה בהודו, נפאל, פרו ומדינות נוספות רבות במזרח ובדרום ומרכז אמריקה.

בעבודתם בחו"ל נוהגים עו"ד חיון וצוות משרדה להגיע לכל הדיונים בבתי המשפט ולבקר את הלקוח במקום מעצרו באופן סדיר. מצ"ב מספר תמונות מבתי משפט ובתי סוהר ברחבי העולם לצורך המחשה.

ראה עוד בנושא : עשרת הדיברות (המשפטיות) למטייל

דילוג לתוכן